čištění markýz
markýzy Brno

Důkladné čištění markýz

Naše firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK BRNO provádí velmi důkladné čištění markýz a následně může provést i NANOIMPREGNACI markýz. V naší firmě pracuje tým proškolených profesionálů, kteří umí kvalitně a rychle provést svoji svěřenou práci. Realizujeme čištění plastových markýz, textilních markýz a slunečníků. Čištění markýz může být provedeno současně s mytím oken nebo jako samostatně realizovaná zakázka. Markýzy se velmi snadno a úporně zašpiní – prach, ptačí trus apod. Vyčištění venkovních látkových markýz a před uložením slunečníků po sezóně je úkol, který by se neměl odkládat, neboť čím déle na venkovních textiliích ulpívá prach a venkovní spady, tím déle trvá proces jejich čištění a odstranění nečistot je náročnější. Proto doporučujeme markýzy čistit pravidelně a obnovovat impregnaci, neboť takto ošetřené markýzy budou mít dlouhodobě nový vzhled a prodlouží se jejich životnost.

 

Vyčištění plastových i látkových markýz

Naše firma používá metody profesionálního čištění a odstraňování nečistot a skvrn, které jsou prováděny na základě odborných školení  a získaných certifikátů, prostřednictvím vysoce kvalitních a účinných strojů včetně profesionálních renomovaných čistících a impregnačních přípravků. Precizní zbavení nečistot při čištění textilních markýz a slunečníků zajistí profesionální velmi účinná čistící chemie Bosch RTS, která je nanesena na povrch markýzy, nechá se vsáknout do textilie a následně čistící proces pokračuje vykartáčováním celého povrchu markýzy jemnými kartáči. Po kvalitním vyčištění odsajeme všechny uvolněné nečistoty, hubicí s gumovými lamelami, která je napojena na výkonný vysavač, který má cca 2400 W. Tímto vysavačem jsou veškeré špíny a nečistoty perfektně z textilie odsáty a markýzy zůstanou téměř suché.

Po takto provedeném precizním vyčištění je nezbytně důležitá impregnace markýz, aby nedošlo k opětovnému zašpinění a ulpívání nečistot. Impregnace markýz výrazně prodlužuje životnost vlákna a pomáhá k udržení vyčištěného vzhledu a v neposlední řadě zamezuje ulpívání nečistot na materiálu a rychlé opětovné zašpinění proti prachu a nečistot. Impregnované vlákno je obaleno neviditelným ochranným filmem, který mu dodává silně hydrofobní vlastnost. Při impregnaci používáme chemii, kterou odebíráme přímo od výrobce markýz. Pro kvalitně nanesenou impregnaci je důležité, aby se prováděla za pěkného dne a aby bylo bezvětří. Používáme jen a pouze NANOIMPREGNACI jelikož ta zaručí 100% ochranu textilie.

Vyčištění markýz

Pro čištění a impregnaci markýz ve výšce máme tým našich profesionálních zaměstnanců, kteří byli proškoleni dle nařízení vlády podle § 134 odst. 2 a podle § 134 c odst. 2 zákona č. 65/1965 Sb. zák. pr. ve znění zákona č. 155/2000 Sb. o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci na pracovišti s nebezpečím pádů z výšky nebo do volné hloubky. Pro mytí a čištění markýz ve výškách naše úklidová firma využívá speciální horolezeckou či speleologickou techniku. Pro snadnější přístup k čištěným markýzám nejčastěji volíme hydraulické ramena a vysokozdvižné plošiny, které máme k těmto účelům také k dispozici.

Našim zákazníkům doporučujeme neodkládat čištění markýz, či slunečníků na několik let, neb zmíněné silné znečištění či zčernání textilie je zcela nevratný. Pokud budete pravidelně pečovat o Vaše markýzy, prodloužíte jim tak životnost a hlavně dlouhodobě udržíte zánovní vzhled. Vezměte na vědomí, že markýzy jsou silný lapač prachu a nečistot, proto je čistěte a udržujte pravidelně a budete mít radost čistoty Vašich markýz, které v mnoha případech jsou vybrány jako velice důležitý exteriérový doplněk.

 

Start typing and press Enter to search