odstranění plísní
plísně Brno

Volba fasádní omítky, vznik plísně, odstraňování plísní a protiplísňový nátěr Brno

 

Také se vám vyskytuje v domácnosti plíseň, v koutech, za kuchyňkou linkou, u podlahy? Víte jaká je příčina jejich vzniku a jak se jim můžete bránit? Dost možná jste se o to již někdy pokusili a plísně se vám vrátily. Jejich odstranění není jednoduché, ale je velmi důležité, jelikož výskyt plísní může mít vliv na naše zdraví. Plísně produkují nebezpečné výtrusy a dlouhodobý pobyt v takovémto prostředí způsobuje chronické potíže – alergie, astma apod.

Příčina vzniku plísní

Samotná problematika vzniku plísní je velmi obsáhlá, ale ve stručnosti můžeme říct, že plísně a kondenzace vody na zdech, se mohou vyskytovat všude tam, kde necirkuluje vzduch a kde je chladný povrch, většinou pod 12 °C.

Výskyt plísní můžeme řešit různými způsoby. Možností je dost, jen je třeba zvolit si tu svou. Jednou z nich je určitě správné větrání a využívání fungicidních přípravku, dalším je dobře a kvalitně řešená konstrukce domu a pomoci může i proti plísňový nátěr nebo vhodná volba omítky.

Jakou fasádní omítku použít, jaké mají vlastnosti a jaký je mezi nimi rozdíl?

Věnujme se tentokrát problematice omítek.

Rozdíl mezi druhy fasádních omítek je zejména v rozdílném pojivu, které omítkám propůjčuje specifické vlastnosti.

Na výběr máme například z omítky akrylátové, silikonové, minerální, mozaikové, silikátové a omítky silikon-silikátové. Při výběru vhodné omítky závisí volba na podmínkách aplikace, vlastnostech materiálů a samozřejmě na požadavcích, které vyplývají z konkrétního typu budovy a neposlední řadě na možnostech ekonomických.

Volbou správné omítky ochráníme budovu před povětrnostními vlivy, ušetříme náklady za energie a díky dobrým izolačním vlastnostem a paropropustnosti můžeme předejít i vznikům, výše zmíněných, plísní. Důležitou roli, při výběru, hrají především geograficko-klimatické podmínky a vlivy okolí. Pokud vlastnosti omítek porovnáme můžeme zjistit, která je pro nás ta pravá a může tak výskytu plísní zabránit.

V této problematice řešíme zejména otázku paropropustnosti, nenasákavosti, ochraně proti UV záření a samozřejmě samotné odolnosti vůči mikrobiologickému znečištění.

Co se paropropustnosti týče nám nejlépe vychází minerální, silikátové a silikon-silikátové omítky. V ochraně proti mikrobiologickému znečištění jednoznačně vyhrávají omítky silikátové.

Na složení silikátové omítky se tedy podíváme blíže

Pojivo silikátových omítek je na bázi tekutého draselného skla. Díky tomuto pojivu, které je velmi zásadité, je omítka přirozeně odolná proti plísním a mechům. Na rozdíl od omítek silikonových a akrylátových, do kterých se fungicidní látky přidávají uměle, a proto mají omezenou působnost. Silikátová omítka navíc, díky svému složení, zaručuje vysokou paropropustnost.

Tyto omítky jsou tedy vhodné pro objekty zatížené vlhkostí. Jsou také použitelné na všechny druhy zateplovacích systémů.

Hitem a dobrou alternativou silikátové omítky je kompromis mezi silikonovou a silikátovou omítkou – tzv. omítka silikon-silikátová. Silikon-silikátové omítky jsou kombinací těch nejlepších vlastností těchto dvou druhů, a proto i tato volba je pro domy, ve kterých se vyskytuj plíseň, vhodná.

 

Postup odstranění plísně

Pokud nemáte možnost volby omítky, potom jste v boji proti plísním odkázáni na jiné varianty, kterými může být například prevence nebo ošetření omítek proti plísňovým nátěrem. S druhou variantou řešení vám může pomoci naše firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK BRNO.
Jsme firma, která se, za ta léta praxe, stala odborníkem na odstranění plísní. Neustále své postupy zdokonalujeme, a to i díky široké klientele, kterou jsou jak majitelé domů, tak správci objektů a skladů aj. Provádíme odstranění plísní v exteriérech i interiérech. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a postupujeme tak, aby byl s našimi službami spokojen a mohl nás doporučit dál. Dobré jméno společnosti je naší vizitkou.

Na odstranění plísní využíváme osvědčenou chemii. Nejprve na dezinfekci a odstranění nečistot využijeme SANATOP LIKVID PROFI. Sanatop se aplikuje na suchý povrch. Můžeme jej aplikovat různými způsoby, pomocí štětce, válečku nebo nástřiku.

Předtím než aplikujeme ochranný proti plísňový nátěr, však se zákazníkem ještě probereme možnost výmalby. Záleží samozřejmě na stavu ošetřené omítky, ale i tyto služby vám zajistíme. Když máme postiženou plochu očištěnou, vydezinfikovanou a vymalovanou je ten správný čas na aplikaci nátěru LGS.

LSG využíváme pro jeho výjimečné vlastnosti, jako je například vlastnost difúzního odporu. Fasáda je díky tomu uzavřená a chráněná, dle klimatických podmínek, na 4 až 6 let, a to vám naše firma, ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ, SEDAČEK BRNO, garantuje.

 

 

Start typing and press Enter to search